DLACZEGO WARTO WYMIENIĆ OLEJ SILNIKOWY PRZED ZIMĄ?

Magazynowanie paliw - przepisy
PRZEPISY DOTYCZĄCE MAGAZYNOWANIA PALIW – ZBIORNIKI
20 listopada 2017
Zmiany prawne w branzy paliwowej
Szkolenie dotyczące zmian prawnych dla branży paliwowej
20 grudnia 2017
Pokaz wszystkie

DLACZEGO WARTO WYMIENIĆ OLEJ SILNIKOWY PRZED ZIMĄ?

Nadchodzi zima, więc warto przygotować do niej swoje auto. Mimo że wielu producentów samochodów zaleca wymianę oleju po przejechaniu kilkunastu tys. km (informacja o tym, jak często należy to robić, podana jest w książce serwisowej), to warto zająć się tym przed nastaniem pierwszych mrozów. Dlaczego i jakie produkty wybrać?

Dlaczego wymiana oleju silnikowego przed zimą jest tak ważna?

Zima to szczególnie trudny czas dla pojazdów. Duże wahania temperatury i wysoka wilgotność powietrza mogą utrudniać rozruch silnika, zwłaszcza jeśli środek smarny jest już dość zużyty. Niestety olej silnikowy w trakcie eksploatacji auta traci swoje właściwości, a wtedy nie spełnia należycie swojej funkcji, co może zwiększać ryzyko poważnych awarii.

Poza tym olej o wysokiej lepkości gęstnieje w niskich temperaturach, więc zdecydowanie dłużej zajmuje mu dotarcie do wszystkich zakamarków układu napędowego. Z uwagi na to zaleca się stosować produkty o wysokiej klasie jakości i niskiej lepkości, najlepiej oleje syntetyczne, ponieważ bez względu na niekorzystne warunki pogodowe zachowują płynną konsystencję i błyskawicznie pokrywają kolejne części układu.

Oczywiście zastosowanie tego typu środków jest dopuszczalne wyłącznie, gdy zezwala na to producent. W innym wypadku ich użycie może spowodować nadmierne obciążenie silnika skutkujące np. spadkiem jego mocy lub uszkodzeniami. Informacja dotycząca rodzaju i normy zalecanego preparatu umieszczona jest w książce serwisowej/instrukcji obsługi. Poza tym przy wyborze można posiłkować się wytycznymi znajdującymi się na etykiecie produktu, skorzystać z pomocy pracownika autoryzowanego serwisu danej marki lub poszukać wiadomości na ten temat w internecie.

Korzyści wynikające z wymiany oleju silnikowego

Przedzimowa wymiana oleju silnikowego sprawia, że:

  • silnik jest mniej narażony na uszkodzenia,
  • wzrasta trwałość podzespołów,
  • mimo niskiej temperatury rozruch jednostki napędowej następuje szybko i bez najmniejszych problemów,
  • silnik pracuje wydajniej, ciszej i płynniej.

Co ważne, przepracowany olej silnikowy należy przekazać do regeneracji. Zajmujemy się jego bezpiecznym unieszkodliwianiem, więc w przypadku chęci skorzystania z naszych usług, zapraszamy do kontaktu.

Zadzwoń
77 4536 403